Sdílet tuto stránku

WEB ZAMĚŘENÝ PŘEVÁŽNĚ NA UFO A PODOBNÉ ANOMÁLIE OKOLO NÁS.

PŘÍBRAM ZÁŘÍ 2023

Podobné úkazy jsem pozoroval i v jiných podobných případech. 

PŘÍBRAM SRPEN 2023

Nevím, co k tomu napsat. S podobným jevem jsem se nikdy nesetkal.

PŘÍBRAM ČERVENEC 2023

 Zvlášní obtížně zaměnitelná anomálie s čímkoliv jiným. Vše se odehrálo velmi rychle. Rychlost snímkování videa 30 snímků za vteřinu a viditelné to bylo na třech snímcích.

PŘÍBRAM ČERVENEC 2023

 Na prvním záběru je originál rychlost, na druhém pomalejší a na třetím ještě pomalejší. Po rozboru videa v programu je jasné, že se to pohybovalo nad mraky. Anomálie není označená, pohybuje se z levé do pravé části obrazovky.

PŘÍBRAM ČERVENEC 2023

Bílé rychle se pohybující body se často ukazují na fotografiích. Na tomto videu je v první části vidět pohyb v původní rychlosti a po té nakrokovaný, pomalý chod videa.

PŘÍBRAM ČERVEN 2023

I když malá nenápadná věc se musela na senzor fotoaparátu nějak dostat.  Pohybovala se od východu na západ. Snad se jednou dočkáme zřetelnějších obrázků.

PŘÍBRAM ČERVEN 2023

Několik obrázků pořízených v rychlém sledu. Nepřikládal bych jim velkou váhu, nebýt posledních fotek, kde jsou blízko sebe dva nejspíš objekty ve formaci jak jsem je zachytil už mockrát.Tento týden byl na podobné situace štědrý.

PŘÍBRAM ČERVEN 2023

Anomálie objevena na první fotce z rychlé serie 10 fotek mizí do jedné vteřiny po zahájení focení. Na obrázcích bylo také možné pozorovat velké množství pohybujících se tmavých bodů u kterých je obtížné určit původ. Serie fotek snímaná rychlostí 5 fotek za vteřinu.

PRAHA BŘEZEN 2023

Velmi zpomalené video průletu tmavého bodu po obloze. Mohlo by se jednat o ptactvo, hmyz. V určitých momentech to působí jako částečný  průlet mrakem. Kdyby to tak opravdu bylo, vše co známe v našem světě můžeme vyloučit.

PŘÍBRAM BŘEZEN 2023

Po delší době opět něco přidávám. Jedná se o fotku pořízenou rychlostí pět fotek za vteřinu. Dvě bílé anomálie byly znatelné pouze ja jedné fotce. Nedá se určit odkud kam se pohybovaly.

PŘÍBRAM PROSINEC 2021

Patnáct minut pozorovatelný jasně svítící bod. Vyfoceno běžným telefonem. Podobné pozorování bylo v Příbrami možné zaznamenat i dříve. Odkaz zde.

PŘÍBRAM ŘÍJEN 2021

Nejspíš to není tak, jak to vypadá. Na první pohled čtyři po sobě letící letadla. Jsou zde některé „ale“.  Vizuálně nebylo naprosto nic vidět, ani slyšet. Při průletu prvního „letadla“ se na obloze na velmi krátký okamžik ukazují další tři body, (fotka na konci videa) které na dalším videu filmovaném po asi 15 minutách opět prolétávají ve stejném směru prvního objektu. Při zvětšení bylo vidět, že se jednotlivé objekty posouvají nesourodě. Ani aplikace leteckého radaru nic neukazovala.

PŘÍBRAM ŘÍJEN 2021

Letiště v Dlouhé Lhotě. Jediným cílem focení byla malá letadla a musím říct, že jsem si to užil. Podivná věc se dnes ukázala pouze na jedné fotografii. Stejný úkaz jsem vyfotil i 21. srpna nad Brdy.

LEŠETICE ŘÍJEN 2021

Po delší době jsem navštívil z historického pohledu smutné místo bývalého pracovního tábora Vojna z padesátých let.  Poslední příspěvek z tohoto místa pořízený 8. července můžete vidět v dříve přidaném příspěvku. Zvláštní je, že některé jevy mají cyklický průběh. Opakuje se třeba stejné datum, nebo čas a případně i místo a směr záběru jako v tomto příspěvku.

PŘÍBRAM ŘÍJEN 2021

Bílý objekt ve vzdáleném prostoru. Mohlo by to být dopravní letadlo.  Proto mě víc zaujaly tři doprovodné body. vyskytují se v blízkosti podobných jevů často, skoro se pravidelně. Při zvětšení jednoho z nich se na fotce vykreslí diskovitý tvar. 

PŘÍBRAM ŘÍJEN 2021

Poslední část videa jsem důkladně zkoumal a opravdu se zdá, že tmavý bod se v jeden okamžik schoval za několik set metrů vzdálený les. To by vylučovalo variantu hmyzu v blízkosti objektivu.

PŘÍBRAM ZÁŘÍ 2021

Jasně svítící ostrým světlem pomalu se pohybující „něco“ směrem od západu k východu. Chvíli trvalo, než jsem došel pro foťák a udělal aspoň tři snímky.  Chvíli na to světlo zmizelo.

PŘÍBRAM ZDABOŘ 21.SRPNA 2021

Anomálie zachycená na třech fotkách pořízených rychlostí 5 snímků za vteřinu na široké ohnisko objektivu 18 mm. Obzor to překonalo pod jednu vteřinu. Pohybovalo se to od východu na západ. Je to klasická situace, jeden větší objekt doprovázený dvěma menšími. 

PŘÍBRAM ŽEŽICE 21.SRPNA 2021

Oblast Žežice Vojna mám rád z důvodu klidu na focení a výhled. Tato událost se odehrála pár vteřin po té, co jsem přepnul foťák na video a zaměřil se na jižní směr.  Je zvláštní s jakou precizností to kopírovalo terén. Video je silně zpomalené, na původní rychlosti filmu to nebylo postřehnutelné. Na závěrečné fotografii na konci videa jsou opět vidět dva doprovodné body.

PŘÍBRAM ZDABOŘ 21.SRPNA 2021

Již dříve jsem psal, že 21 den v měsíci je určitým předpokladem k úspěšnému focení UFO, nebo podobných anomálií a tato teorie se opět potvrdila. I první den, kdy jsem tyto věci na svých fotkách objevil bylo 21. září 2019. Fotka tyčovitého UFO je v oblasti Příbrami vyjímečná. Přesto jsem jsem jej tento den zachytil na více místech.

SEDLČANY - OSEČANY 11. SRPEN 2021

Focení tkz. naslepo z rozhledny Drahoušek v Ošečanech u Sedlčan. Po krátké chvíli focení se při následné kontrole fotek  začaly ukazovat černé body v rozptylu různě po obloze. Většina lidí na tyto tečky reaguje zdrženlivě a odmítá je spojovat s jevem UFO. Ze zkušenosti vím, že kde jsou tyto tečky, dá se najít i víc.  Sluneční odlesk i stín odpovídá slunečnímu svitu.

PŘÍBRAM 5. SRPEN 2021

Příbram má oblohu, která málo kdy zklame.

VRANOV NAD DYJÍ 4. SRPEN 2021

Buď pozemská, nebo mimozemská diskotéka….  opět máte na výběr.

PŘÍBRAM SRPEN 2021

Často zaznamenané tečky. Opakují se cyklicky často na stejném místě a to včetně roku 2020 bez ohledu na roční období a venkovní teplotu. 

PŘÍBRAM 17. ČERVENEC 2021

Stejně jako na spoustě ostatních záznamů v kombinaci 2+1. V oblasti Příbramska nejčastěji pozorovaná kombinace.  Následující fotka po dvou desetinách vteřiny již nic nezaznamenala.

PŘÍBRAM ŽEŽICE SRPEN 2020

Osm fotek, které stojí za to si připomenout. Opakovaně focený stříbrný objekt na okraji Příbrami. 

PŘÍBRAM květen 2021

Jedna fotka ve screenu. Zajímavá je tmavá skvrna na spodní části nejspíš disku. Z dlouhodobého pozorování začínám tušit, že se tyto skvrny v průběhu letu oddělují a opět vrací k původnímu objektu. Skvrna může mít černou, nebo bílou barvu, může se pohybovat samostatně, nebo obklopit doprovázený objekt. Fotka je z konce května.

PŘÍBRAM 12. července 2021

Fotky pořízené na okraji pohoří Brdy.  Zaznamenat podobné obrázky je čím dál tím snadnější. Není dne, aby se na fotkách něco neukázalo.  Jděte a vyfoťte si svoje UFO.

PŘÍBRAM 8. července 2021

Záběry natočené na smutném místě Památníku Vojna. Rychlost videa je původní a natočené mobilním telefonem. Objekt na videu řadím mezi „staré známé“ a můžete jej nejspíš vidět i na předchozím příspěvku ze dne 4. července. 

PŘÍBRAM 4. července 2021

Dopolední focení za městem. Stejně jako 26. června jsem nafotil stovky černých bodů poletujících po obloze.  V této situaci se dá předpokládat přítomnost většího objektu někde v blízkosti. Po více jak hodinovém hledání jsem našel co jsem hledal.

PŘÍBRAM 29.6.2021

V poslední době často pozoruji bílé body na nebi. Jen tento týden jsem nafotil několik situací, ve kterých byly viděny. Skoro s jistotou můžu napsat, že nevykazují vlastnosti pevné hmoty a nejspíš při změně tvaru mění i hustotu.  

PŘÍBRAM 27.6.2021

Opět tmavé skvrny, které poslední dobou fotím pouze na jednom stále stejném místě.  Pokud by to byl hmyz, muselo by se to objevit i na jiných podobných místech. 

PŘÍBRAM 7.6.2021

Slíbená část zbývajících fotek ze 7. června 2021.  Celé to trvalo minutu až dvě, poslední fotka je opravdu zvláštní a je obtížné si její význam vysvětlit. Na většinu lidí, kteří ji viděli působí možná až depresivně a stejný pocit z ní mám i já.  Doufejme, že nevěstí špatné časy. Podobné situace se mi na fotkách občas zobrazí a až na malé výjimky se jedná o lépe, nebo hůře znázorněný lidský obličej.  Celé to začalo v počátcích pandemie. 

PŘÍBRAM 17.6.2021

Opět se dá napsat jediné…extrémní rychlost.

PŘÍBRAM BROD 9.6.2021

Focení třetí den v řadě na stejném místě.  Jedná se o screen fotky. Je třeba přehrát jako video a zvětšit na celou obrazovku.

PŘÍBRAM BROD 8.6.2021

Fotky pořízené mobilem. Jaké by asi byly zrcadlovkou…..

PŘÍBRAM BROD 7.6.2021

Nemůžu říct, že mám dobrý pocit ze všeho co zaznamenám.

PŘÍBRAM BROD 7.6.2021

Plechová klasika. Během minuty zaznamenaný na několika místech.  Možná časem přidám další. 

BESKYDY PUSTEVNY 4. ČERVNA 2021 11:15:52 hodin

Blížící se bod vyfocený dvě desetiny vteřiny před následujícím příspěvkem. První fotka je bez zvětšení,  tak jak byla vyfocená na ohnisko 18 mm. 

ŠTRAMBERK 4. ČERVNA 2021

Série sedmi fotek pořízených za méně než jednu vteřinu. Na fotce lze pozorovat více neoznačených pohybů. Celkově tento den bylo na obloze živo. 

PŘÍBRAM 1.ČERVEN 2021

Objekt se podařilo zachytit na dvou snímcích. Na obou snímcích vypadal identicky stejně. 

PŘÍBRAM 1.ČERVEN 2021

Při rychlém snímání se většinou podaří letící objekty zachytit na dvou, nebo více fotkách. Zde tomu tak nebylo. Muselo se to pohybovat vysokou rychlostí

PŘÍBRAM 29. KVĚTNA 2021

Jedna fotka z dnešního odpoledne. 

PODIVNÉ VÝJEVY PŘI FOCENÍ UFO

Občas nacházím na fotkách zajímavé úkazy. Všechny vznikly při focení oblohy. Až do poslední fotografie jsem nevěděl jak vznikají. Výraz obličeje muže jakoby v roušce vnikl na spodní části objektu, který se přibližoval od jihu Čech v okamžiku, kdy mi byl objekt nejblíže. Je třeba napsat, že obrázky jsou podstatně zvětšené. Co si o tom myslet nechám na vás.

PŘÍBRAM 9. KVĚTEN 2021

Screen tří fotek pořízených rychlostí 3 fotky za vteřinu. Na první fotce vidíme ve větší vzdálenosti výraznou tečku a na následující fotce celkem jasně kovový objekt doprovázený dvěma body. A na třetí fotce nejspíš rychle se vzdalující čmouha. 

PŘÍBRAM ZDABOŘ KVĚTEN 2021

Mnou dlouho zkoumané video. Opravdu se zdá, že ta věc se nejprve ukázala nad vzdáleným obzorem. Video je v původní rychlosti i zpomalené.  Průlet jsem zaznamenal vícekrát. Následující příspěvek je focený cca o 2 km jinde a o několik minut později.

PŘÍBRAM ZDABOŘ KVĚTEN 2021

Video natočené v městské části Příbram Zdaboř. Na originálním videu téměř nepozorovatelné. Vše se odehrálo velmi rychle a z toho důvodu zde uvidíme zpomalenou verzi. Ty větší světlé body by mohly být větrem unášené květy pampelišek. Jsou zde ale i vidět hodně ohraničené malé bílé body plující po obloze a také určitá pravidelnost průletů. 

PŘÍBRAM KVĚTEN 2021

Čtyři kousky nad obzorem. Na první fotografii je vidět čtyři jasně bílé body. Nebýt následné kontrolní fotky, řeklo by se, že se jedná o mraky. Při opětovném focení asi po 12 minutách na místě byla vidět už pouze jedna bílá koule, která jen stěží jde zaměnit za mrak. 

PŘÍBRAM BOHUTÍN 10. DUBEN 2021

Screen tří fotek pořízených při podvečerní procházce s pejskem. První fotka pořízená v 17:49:59, druhá 17:50:01 a třetí 17:50:02.  Na první fotce nic, na druhé fotce 4 kousky „něčeho“ a na poslední fotce opět nic. Původně jsem kvůli počasí vůbec neplánoval fotit. Zrcadlovka zůstala doma a jediný co jsem měl byl mobil. 

OPĚT PRAŽSKÉ LETIŠTĚ 2017

Asi nemá cenu  tuto fotku dlouze popisovat. Kovový nádech, sluneční odlesk,…. nebo hmyz před čočkou….. ať si každý vybere to své.

PRAŽSKÉ LETIŠTĚ SRPEN 2017

Docela často se setkávám s vaším názorem, že se jedná o mouchy před čočkou fotoaparátu nebo kamery. Určitě taková situace může nastat a být špatně vyhodnocená. Přidávám screen fotek z videa, kde je vidět jak se objekt schová za letadlo vzdálené cca. 2 km od místa, kde to bylo natočené. 

PŘÍBRAM 25. ÚNOR 2021

Ještě jedna fotka z 25. února. Focená z okna v odpoledních hodinách

PŘÍBRAM 25. ÚNOR 2021

První dvě fotografie jsou pořízené s rozdílem desetin vteřiny. S podobnou bílou koulí jsem se zde již setkal.

HAMTONS USA 30. LEDEN 2021

 V době, kdy jsem pozoroval šedou čáru pomalu se pohybující po obloze se vodorovně nad celým obzorem prohnali tito dva borci. Původně jsem jim nevěnoval velkou pozornost. 

HAMTONS USA 30. LEDEN 2021

Obrázky z on-line kamery severně od New Yorku. Šedá silueta, která se posouvala v pravé třetině původního videa necelých osm minut vyvrací dojem z podobných, i když rychlejších pozorování v Praze, kde častým protiargumentem bylo, že se jedná o hmyz. Tuto variantu zde můžeme vyloučit.  Úkaz jsem zaznamenal v sobotu večer  30.1.2021. 

TOP FOTOGRAFIE 2020

Fotografie zařazená do příspěvku z 11. 6. 2020 . Fotka je výjimečná tím, že se UFO ukázalo při poměrně nedalekém průletu. Znovu se objevilo na fotce pořízené za 10 minut.

Pražské letiště léto 2020

Opět pražské letiště, nebo souvislost s letectvím.  Zvláštní na tomto videu je určitý systém a pořadí průletů. Všechny probíhaly z leva doprava a dráhy letu se opakovaly.  Je to delší doba, kdy jsem na videu z Anglie viděl při přistání vojenského letadla se systémem AVAX v jeho blízkosti malý tmavý objekt, který jej doprovázel. Po té začal prudce padat k zemi, kde jeho let protnula právě tato silueta a společně obojí zmizelo mimo záběr. I když si to nemyslím, tak video může vyvolávat dojem, že se jedná o mouchy těsně před objektivem. Zkušenost je taková, že to často mizí za horizontem, překážkami atd. 

Zajímavé jevy při přistání ministra USA v Praze  8. srpna 2020

Krom podezření na výskyt UFO zde najdete i určitý druh anomálií

Úkazy z konce léta a měsíce listopadu.