LEDEN 2021

Sdílet tuto stránku

Pražské letiště léto 2020

Opět pražské letiště, nebo souvislost s letectvím.  Zvláštní na tomto videu je určitý systém a pořadí průletů. Všechny probíhaly z leva doprava a dráhy letu se opakovaly.  Je to delší doba, kdy jsem na videu z Anglie viděl při přistání vojenského letadla se systémem AVAX v jeho blízkosti malý tmavý objekt, který jej doprovázel. Po té začal prudce padat k zemi, kde jeho let protnula právě tato silueta a společně obojí zmizelo mimo záběr. I když si to nemyslím, tak video může vyvolávat dojem, že se jedná o mouchy těsně před objektivem. Zkušenost je taková, že to často mizí za horizontem, překážkami atd. 

Pokud vezmeme v úvahu, že objekty opravdu přilétávají za nejbližším terminálem, nejspíš při letu kopírovaly nejen dráhu 30, ale i průběh startu letadel na této ranveji.  Když by tam startovalo dopravní letadlo, mělo by nejspíš stejnou dráhu letu, jakou můžeme pozorovat u neznámého objektu. Kamera byla v ten okamžik 1,5 km daleko.  Pokud by to tak opravdu bylo, jednalo by se o objekt ve velikosti desítek metrů.

Část videa z 11. srpna

Ptali jste se z jakého důvodu není u příspěvku z 11. srpna video, ze kterého jsou pořízené fotky. Je to z důvodu kapacity, kterou mám vymezenou u provozovatele webhostingu. Zpracoval jsem jednu ze situací kde můžeme pozorovat průlet nad letadlem.  

Video ze stejného dne

V tomto videu budete potřebovat dobrý monitor, oči a trochu postřeh. Ale musíme vycházet z toho, že tento úkaz nemáme vidět a je nám to skryté buď úplně, nebo částečně jako je to v tomto příspěvku. Ze záběru se dá tušit, že je to něco většího co mizí za horizontem. Věnoval jsem hodiny zkoumání zda se nejedná o něco v těsné blízkosti objektivu. 

Read More