LEDEN 2021

Sdílet tuto stránku

Pražské letiště léto 2020

Opět pražské letiště, nebo souvislost s letectvím.  Zvláštní na tomto videu je určitý systém a pořadí průletů. Všechny probíhaly z leva doprava a dráhy letu se opakovaly.  Je to delší doba, kdy jsem na videu z Anglie viděl při přistání vojenského letadla se systémem AVAX v jeho blízkosti malý tmavý objekt, který jej doprovázel. Po té začal prudce padat k zemi, kde jeho let protnula právě tato silueta a společně obojí zmizelo mimo záběr. I když si to nemyslím, tak video může vyvolávat dojem, že se jedná o mouchy těsně před objektivem. Zkušenost je taková, že to často mizí za horizontem, překážkami atd. 

Pokud vezmeme v úvahu, že objekty opravdu přilétávají za nejbližším terminálem, nejspíš při letu kopírovaly nejen dráhu 30, ale i průběh startu letadel na této ranveji.  Když by tam startovalo dopravní letadlo, mělo by nejspíš stejnou dráhu letu, jakou můžeme pozorovat u neznámého objektu. Kamera byla v ten okamžik 1,5 km daleko.  Pokud by to tak opravdu bylo, jednalo by se o objekt ve velikosti desítek metrů.

Praha letiště 11. srpna 2020

Přistání ministra zahraničí USA Pompea v Praze.  Video mi poslal kamarád Georgi jako spotterský záznam.  O existenci UFO s ním vedu v dobrém smyslu dlouhodobé spory.  První příspěvek je opravdu pochybný a je možné, že se jedná opravdu o ptáka. Vzhledem k následujícím situacím to tak docela být nemusí.

Na těchto čtyřech fotkách můžeme vidět siluetu něčeho nejspíš dost velkého mizícího za obzorem. Na videu téměř nepostřehnutelné.  Nenapadá mé nic podobného pozemskému původu.

Naprosto obdobná situace jako v předchozím příspěvku. Četnost výskytu za několik málo minut videa je fascinující. Nebudu zde vše ukazovat, zabralo by to místo a je si to podobné. Jedná se o desítky průletů. Další serie fotek nemá cenu komentovat

Hezká ukázka toho, co ministra na cestě k nám doprovázelo.

Poslední série, kterou jsem vybral.  Ostatní situace byly táké zajímavé, třeba v jeden okamžik se v různých výškách míjely i tři siluety. Je zajímavé, že se pohybovaly vždy vodorovným směrem.  Bez zajímavosti také není okolnost příletu ministra USA.

Část videa z 11. srpna

Ptali jste se z jakého důvodu není u příspěvku z 11. srpna video, ze kterého jsou pořízené fotky. Je to z důvodu kapacity, kterou mám vymezenou u provozovatele webhostingu. Zpracoval jsem jednu ze situací kde můžeme pozorovat průlet nad letadlem.  

Video ze stejného dne

V tomto videu budete potřebovat dobrý monitor, oči a trochu postřeh. Ale musíme vycházet z toho, že tento úkaz nemáme vidět a je nám to skryté buď úplně, nebo částečně jako je to v tomto příspěvku. Ze záběru se dá tušit, že je to něco většího co mizí za horizontem. Věnoval jsem hodiny zkoumání zda se nejedná o něco v těsné blízkosti objektivu. 

ZOO Praha

Další video od kamaráda Georgiho. Opět známé siluety v souvislosti s letadlem. Záznam trvá necelé 3 vteřiny. V horní sekci je ukázka několika málo fotek, pod ní můžete vidět video zpomalené a originál video v původní rychlosti. Video doporučuji zvětšit na celou obrazovku

Read More