LISTOPAD 2020

Sdílet tuto stránku

Následující období čtyř měsíců bude na focení a natáčení neobvyklých situací komplikované z důvodu krátkého denního svitu a časté oblačnosti.  Pokusím se najít v PC fotky a videa, které jsem doposud nezveřejnil. 

Příbram 13. srpna 2020

Fotky z tohoto dne nám  vykrejí nejspíš celý listopad. Postupně je budu zpracovávat a přidávat. Vše co sem přidám pod tímto dnem jsem nafotil běhen max. 30 minut. Fotky pocházejí od Junior klubu a Nového rybníka v Příbrami.

Další příspěvek ze stejného dne s rozdílem pěti minut od prvního příspěvku.  Časový rozdíl mezi první a druhou fotkou je jedna desetina vteřiny. Na třetí a čtvrté fotce vidíme detail objektu. Téměř identickou věc jsme zde mohli vidět už několikrát. Třeba 10. července též v Příbrami.  Odkaz zde.


Fotka ze stejného času a místa. Hnědý útvar ze kterého vystupují diskovité tvary jsem zaznamenal i na jiných místech. (bez disků). Dle mého pozorování je hnědý tvar nehmotného původu často pulzující a měnící rozměr. To uvidíme na fotce, kterou časem přidám. Podobné fotografie zde a zde.

Související fotka pořízená ve stejné vteřině jako předchozí fotografie. Vidíme na ni přeskupený  hnědý tvar a náznak kovových tvarů disků. Rychlost tohoto seskupení byla obrovská.

Poslední fotografie z 13. srpna. Vše proběhlo během 20 minut. Na této fotografii vidíme siluletu plochého tvaru. Podobných, nebo stejných situací zde nalezneme více. 

Žežice 7. listopad čas 13:51

Na fotkách bylo hodně vzdálených  bodů. Jeden se podařilo  zachytit. 

Žežice 7. listopad čas 13:50

V předchozím příspěvku jsem psal o pohybujících se bodech na obloze. Zde je situace, kdy tři po sobě letící body měly shodnou dráhu letu a letěly těsně po sobě.  Je to náhoda ? Jedná se sice o malé a nenápadné tečky,  nějak se ale do záběru dostat musely.  Nakonec není to poprvé, kdy se podobná situace stala. Odkaz zde

Příbram Žežice 7. a 14. listopadu 2020

Záhadné tečky na obloze jsem zde už několikrát ukazoval. Tato situace je zvláštní tím, že se opakovala přesně po týdnu, na stejném místě, ve stejném čase a stejné světové straně to znamená jižním směrem.  Výskyt trval vždy okolo 15 minut.  Ani jednou se nestalo, že by tyto tečky byly na prvních fotkách.  Oba dva dny bylo nejprve čisté nebe a v průběhu několika minut se tyto body ukázaly. Na internetu je mnoho zajímavých úkazů a anomálií. S tímto jevem jsem se jinde zatím nesetkal. Pouze Pavel z Moravy jednou poslal podobnou fotku, tak ho tímto zdravím.  V první galerii jsou výřezy fotek ze 7. listopadu a v druhé ze 14. listopadu. Na závěr příspěvku musím napsat, že netuším co na fotkách je. Vzhledem k tomu, že v posledních několika letech se výrazně změnila sytost modré barvy na obloze se dá spekulovat o souvislosti s tímto jevem a případnou očistou prostoru okolo nás.

Ochutnávka

Fotku jsem našel ve složce z roku 2018. Působí dojmem  hologramu, disko-laser-show, možná se jedná o světelný odraz na senzoru zrcadlovky. Nebo to patří mezi jevy, které nás zajímají. Zkusím  fotku zpracovat, zjistit  podrobnosti a více přidám počátkem prosince. Záběr pochází z mé noční procházky městem v Portugalsku v době, kdy jsem netušil co vše nás obklopuje a je možné na fotkách vidět.

Žežice 7. listopad čas 13:50

Na prvním záběru vidíme originál rychlost. Na druhém záběru je opět původní rychlost, ale s vyznačeným směrem dráhy a poslední záběr je zpomalený.  Na závěr dvě fotky. Už jsem zde jednou psal, že když začnu točit krajinu se záměrem zaznamenat tyto věci, zpravidla se úkaz odehraje okolo 15 vteřiny záběru. Tento jev proběhl v 18 vteřině. Pozornost jsem věnoval odkud vylétá a zdá se, že je to opravdu mezi obzorem vzdáleném stovky metrů.

Read More